Domů / Novinky / Zima a zimní „vychytávky“
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Zima a zimní „vychytávky“

Zima a zimní „vychytávky“ - Afrodit.cz    Tak to vypadá, že už je tu konečně ta opravdová zima! Dlouho to vypadalo, že už snad ani nepřijde, ale dočkali jsme se. Je to ale krásný pohled z okna, když je venku zasněžíno. My jsme uvnitř v teploučku ve svých pohodlných legínách a zachumlaní v teplém svetru na gauči u čaje, nemám pravdu? :)

 Vychytávka proti uklouznutí

Každý má určitě nějaké vychytávky na zimní počasí - ať už se to týká oblečení, bot, zamrzlých oken u auta nebo protiskluzovým technikám v břečce na chodníku. Já jednu právě takovou mám! Je to protiskluzový návlek na boty!
Ano to existuje.
Pokud se pořádně vyzbrojíte, můžete běhat po horách horem dolem a krásně si užívat zimní radovánky.
Nedávno jsem tento výrobek na vlastní oči viděla! Je to taková konstrukce se cvočkama zespoda, které zabrání smeknutí boty na kluzkém povrchu. Konstrukce se jednoduše připne na podrážku obuvi a vy se nemusíte bát často bolestivého a za všech okolností trapného pádu.
Návlek, přiznávám, není moc elegantní řešení a myslím, že se nedá použít na boty na podpatku, ale je třeba vyzkoušet všechno! ;)

Povinná impregnace a tipy pro (ne)řidiče

Na zimu je potřeba připravit hlavně boty a outdoorové oblečení na hory. Boty i sportovní bundy se před zimou impregnují a je to dost důležité. Jinak se sníží jejich kvalita, boty mohou popraskat vlivem větru, může do nich zatékat, atd. Impregnace má perfektní účinky. Oděv, nebo boty musí být čisté a suché, jinak impregnace nefunguje.

impregnace

Pokud jezdíte autem do práce, nezávidím vám to šílené ranní rozmrzávání zámku a škrábání oken. Na přední sklo můžete použít autofólii, ale na rozdíl od léta, kdy ji dáváte dovnitř, ji logicky v zimě dáte ven. Nebudete muset ráno škrábat čelní sklo. Se zamrzlým zámkem pomůžou různé spreje a v autě funkční topení :)

zamrzla okna

Pokud jste na horách a chcete jet autem, mám radu i pro spolujezdce: nesundávat čepici, rukavice ani šálu a větráky na sebe nepouštět. Jinak zmrznete!!

To vše dělejte až tak po 5ti minutách. Teprve potom si můžete náležitě užívat jízdu a kochat se pohledem ven na krásu zimní přírody. Ideální je mít s sebou termosku s teplým čajem, kterou ocení i řidič, nebo s grogem, kterou oceníte vy:).

grog a caj

Přejeme vám krásné prožití zimy a pokud máte i vy nějakou zimní „vychytávku“, budeme rádi za vaše typy.

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.