Domů / Novinky / Znáte 3 důležitá pravidla výběru ponožek
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Znáte 3 důležitá pravidla výběru ponožek

Znáte 3 důležitá pravidla výběru ponožek - Afrodit.cz    Nosíte je každý den a možná i vy každý den nadáváte, že jsou vám nepohodlné, shrnují se, škrtí vás a co hůř, viníte je ze zápachu vašich nohou. Nad výběrem ponožek je třeba přemýšlet a umět si vybrat ty správné, které vám nabídnou maximální pohodlí po celý den. I vám bude stačit, když se budete řídit 3 jednoduchými pravidly...

Velikost – je lepší jednoduché nebo sdružené číslování?

Komfort nošení ponožek zásadně ovlivňuje jejich velikost. U ponožek se používá buď jednoduché nebo sdružené číslování velikosti. U jednoduchého je to jasné – na ponožkách je jen jedno číslo, které označuje jejich velikost. Nejčastěji se používá číslování jako u o obuvi. Stejně jako u bot, je těžké odhadnout, zda vám bude sedět vaše velikost či o jedno číslo větší. Zaměřte se proto na rozměry v cm a v potaz vezměte i materiál. Rozhodně si ale nekupujte ponožky větší o více než jedno číslo.

Dámské a pánské ponožky

 

Setkat se můžete také se sdruženým číslováním – tj. například 35 - 38 apod. Tyto druhy ponožek jsou většinou ušity z elastických materiálů, které se podřídí velikosti chodidla. Tento druh ponožek nabízí větší velikostní rozptyl, takže vám budou lépe sedět. Hodí se zejména v případě, pokud máte širší či jinak atypicky tvarované chodidlo.

Nepodceňujte materiál

Často se chybuje ve výběru materiálu. Nejhorší je, pokud ponožky obsahují vysoký počet umělých tkanin. Takové ponožky nejsou prodyšné a chodidlo se v nich nadměrně potí. Asi nejlepším materiálem pro výrobu ponožek je bavlna. Dokáže odvádět pot, udržujte tepelný komfort a dokonale se přizpůsobí tvaru nohy. Vysoké popularitě se těší bambusové ponožky. Jedná se o pružný materiál, který také perfektně odvádí pot a nabízí pohodlí pro chodidlo. Je také velmi odolný.

TIP: Jestliže máte problémy se studenými chodidly, doporučuji vám froté ponožky!

Kotníkové nebo klasické?

Do třetice musíte zvážit střih ponožek. Platí jednoduché pravidlo – ponožka by měla vždy mírně „vykukovat“ nad okraj boty. Pro sporty v terénu (ale třeba i pro tenis na antuce) je lepší volit klasické ponožky, které lépe zabrání tomu, aby se k chodidlu dostaly jemné kamínky apod.